كد خبر: 9399  تاریخ : 24/1/1392   ساعت : 16:44 نسخه چاپی نسخه چاپي ارسال به دوستان ارسال به دوستان
رئیس ستاد منطقه دوم نداجا در گفتگو با «بُنا»: تانکر سوخت به مناطق زلزله زده ارسال شد/ راه اندازی دو دستگاه نانوایی صنعتی و سنتی
رئیس ستاد منطقه دوم نداجا از ارسال یک تانکر سوخت به مناطق زلزله زده و راه اندازی دو دستگاه نانوائی صنعتی و سنتی برای خدمات رسانی به زلزله زدگان شهرستان دشتی خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی بُنا: رئیس ستاد منطقه دوم نداجا از ارسال یک تانکر سوخت به مناطق زلزله زده و راه اندازی دو دستگاه نانوائی صنعتی و سنتی برای خدمات رسانی به زلزله زدگان شهرستان دشتی خبر داد.

به گزارش "پایگاه اطلاع رسانی بُنا"؛ ناخدا یکم مهندس بابک امینی در گفتگوی تلفنی با خبرنگار بُنا گفت: منطقه دوم دریایی ارتش بنا بر وظیفه انسانی خود همراه با سایر مسئولان اقدامات قابل توجهی را از همان نخستین روزهای وقوع زلزله در شهرستان دشتی انجام داده که این خدمت رسانی ها به زلزله زدگان ادامه خواهد داشت.

وی به اقدامات صورت گرفته توسط منطقه دوم دریائی ارتش جمهوری اسلامی اشاره کرد و افزود: دو دستگاه نانوایی صنعتی و سنتی و همچنین آشپزخانه های صحرائی به منظور رفع نیازهای تغذیه ای مردم زلزله زده راه اندازی شده است.

رئیس ستاد منطقه دوم نداجا بر ضرورت مراقبتهای تغذیه ای گروه های آسیب پذیر در مناطق زلزله زده تأکید کرد و گفت: افراد این گروه ها، شامل کودکان کمتر از 6 سال، مادران باردار و شیرده، سالمندان، بیماران، خانواده های پرجمعیت، افراد تنها و یا بی سرپرست بیشتر از سایر افراد در معرض مشکلات و خطرهای تغذیه ای قرار داشتند که با استقرار نانوائی و آشپزخانه های صحرائی نیازهای آنان برطرف می شود.

وی اظهار داشت: با بررسی های گروه های امدادرسان و نیازسنجی های نیروهای ستادی هلال احمر، مردم زلزله زده متأثر از زمین لرزه اخیر قادر به تأمین مایحتاج تغذیه ای خود نظیر پخت نان و غذای گرم نیستند و نیاز به دریافت آن دارند، از این رو پیش از راه اندازی نانوائی، روزانه هزار قرص نان از سوی منطقه دوم نداجا میان زلزله زدگان توزیع می شد.

ناخدا یکم مهندس بابک امینی در ادامه توزیع روزانه 1300 قالب یخ، ارسال دو دستگاه آمبولانس، راه اندازی بیمارستان صحرائی، ارسال سه دستگاه تانکر آب رسان، توزیع ارزاق و پتو، اعزام تیم های جوشکاری و برقکاری سیار، اعزام چندین سرباز برای کمک به امدادگران و ارسال یک دستگاه جرثقیل برای آواربرداری را از دیگر اقدامات صورت گرفته توسط منطقه دوم نداجا عنوان کرد.

وی در پایان از استقرار پارک بادی در شُنبه جهت تقویت روحیه کودکان زلزله زده خبر داد.

/ انتهای پیام
نظر بازدید کنندگان :

 


شما هم نظر خود را در مورد این مطلب بنویسید :

نام:
ایمیل:
متن کامل نظر:
اعتبار سنجی : * لطفا عبارت زیر را در این قسمت وارد کنید
 
   

تستی
a
b
c
d